رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

افشاگری‌ مدافع استقلال درباره مظلومی

فارس: بیژن کوشکی از جمله بازیکنان استقلال در فصل گذشته بود که نیمکت‌نشینی‌های او تداوم زیادی پیدا کرد و با وجودی که اوایل فصل مورد اعتماد پرویز مظلومی بود به یک باره تبدیل به یک بازیکن نیمکت‌نشین شد.
کوشکی در فصل گذشته حتی تا مرز اخراج از تیم هم پیش رفت و چند جلسه‌ای حق شرکت در تمرینات را نداشت. او برای فصل جدید با استقلال قراردادی ندارد.
فصل گذشته از حضور در استقلال چه تجربه‌ای کسب کردی؟
اینکه بخواهیم بگوییم با بازی کردن یا عدم بازی کردن تجربه خوب یا بد بدست می‌آوریم منطقی نیست. با استقلال قرارداد داشتم و بازیکن این تیم بودم و به میدان رفتن یا نرفتنم دست مربی بود.
این تصمیم را به حق دیدی یا ناحق؟
نمی‌توانم در این رابطه چیزی بگویم. این یک بحث فنی است. شاید یک مربی نخواهد به یک بازیکن اعتماد کند.
خیلی‌ها معتقد بودند حق بیژن کوشکی در فصلی که گذشت، خورده شد.
این را دیگران باید نظر بدهند. من عقیده‌ام این است وقتی به یک بازیکن اطمینان می‌شود آن بازیکن هفته به هفته به کیفیتش اضافه می‌شود و می‌تواند خودش را نشان دهد و نقاط ضعفش را برطرف کند. در زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی، ناصر حجازی و فیروز کریمی مورد اعتماد قرار گرفتم و کیفیت خوبی هم نشان می‌دادم. امسال هم اگر مورد اعتماد قرار می‌گرفتم می‌توانستم همان کیفیت را نشان دهم. بازیکنی که در شرایط بازی باشد می‌تواند پیشرفت کند. تمرین کردن خالی هیچ فایده‌ای برای بازیکن ندارد و نمی‌تواند کیفیتش را تغییر دهد.

فارس: بیژن کوشکی از جمله بازیکنان استقلال در فصل گذشته بود که نیمکت‌نشینی‌های او تداوم زیادی پیدا کرد و با وجودی که اوایل فصل مورد اعتماد پرویز مظلومی بود به یک باره تبدیل به یک بازیکن نیمکت‌نشین شد.
کوشکی در فصل گذشته حتی تا مرز اخراج از تیم هم پیش رفت و چند جلسه‌ای حق شرکت در تمرینات را نداشت. او برای فصل جدید با استقلال قراردادی ندارد.
فصل گذشته از حضور در استقلال چه تجربه‌ای کسب کردی؟
اینکه بخواهیم بگوییم با بازی کردن یا عدم بازی کردن تجربه خوب یا بد بدست می‌آوریم منطقی نیست. با استقلال قرارداد داشتم و بازیکن این تیم بودم و به میدان رفتن یا نرفتنم دست مربی بود.
این تصمیم را به حق دیدی یا ناحق؟
نمی‌توانم در این رابطه چیزی بگویم. این یک بحث فنی است. شاید یک مربی نخواهد به یک بازیکن اعتماد کند.
خیلی‌ها معتقد بودند حق بیژن کوشکی در فصلی که گذشت، خورده شد.
این را دیگران باید نظر بدهند. من عقیده‌ام این است وقتی به یک بازیکن اطمینان می‌شود آن بازیکن هفته به هفته به کیفیتش اضافه می‌شود و می‌تواند خودش را نشان دهد و نقاط ضعفش را برطرف کند. در زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی، ناصر حجازی و فیروز کریمی مورد اعتماد قرار گرفتم و کیفیت خوبی هم نشان می‌دادم. امسال هم اگر مورد اعتماد قرار می‌گرفتم می‌توانستم همان کیفیت را نشان دهم. بازیکنی که در شرایط بازی باشد می‌تواند پیشرفت کند. تمرین کردن خالی هیچ فایده‌ای برای بازیکن ندارد و نمی‌تواند کیفیتش را تغییر دهد. این را من نمی‌گویم، حرف بازیکنان بزرگ است.
خودت فکر می‌کنی چرا در ترکیب استقلال جایی نداشتی.
من در اوایل فصل خیلی تلاش کردم که در ترکیب باشم و موفق هم بودم. هفته‌های اول کیفیت خوبی داشتم اما در ادامه راه ناگهان نیمکت نشین شدم. همیشه می‌خواستم از مظلومی بپرسم چطور تا هفته چهارم که من در ترکیب بودم شرایط برای استقلال خوب پیش می‌رفت و نمی‌باختیم اما بدون دلیل از ترکیب بیرون گذاشته شدم. در این مدت به سؤال‌های هزار نفر باید جواب می‌دادم که چرا در ترکیب استقلال جایی ندارم. خیلی دوست داشتم که مظلومی یک بار صادقانه بگوید به این دلیل فنی یا هر چیز دیگری از من استفاده نمی‌کند. من در ادامه راه نمی‌توانستم به او اجبار کنم که در ترکیب باشم.
چرا هیچ وقت مثل برخی بازیکنان به نیمکت نشینی‌ات اعتراض نکردی؟
در فوتبال یاد گرفته‌ام به قانون احترام بگذارم. وقتی بازیکن باشگاه هستی باید به قواعد آن احترام بگذاری. فوتبال یک ورزش گروهی است و وقتی همه برای یک هدف تلاش می‌کنند دیگر “حق من ” جایی ندارد. این خیلی بد است که کسی از حق خودش حرف بزند. اگر قرار بود در این همه سال تفکری غیر از این داشته باشم اکنون باید شرایط خیلی بهتری را تجربه می‌کردم. هرکس باید خودش تلاش کند. شاید آنهایی که در پست من بودند شرایط بهتری نسبت به من داشتند ولی همیشه این را تأکید کردم که اگر این فصل به من اعتماد می‌شد می‌توانستم کیفیت بهتری ارائه بدهم.
از مظلومی ناراحت هستی؟
او مربی تیم است. معمولا می‌گویند فوتبال سلیقه مربی است اما واقعیت این است که این تاکتیک یک تیم است که مشخص می‌کند از چه مهره‌هایی باید استفاده شود ولی در فوتبال ایران سلیقه مربی تعیین کننده ترکیب تیم است. در تمام سال‌هایی که مشغول فوتبال هستم با هیچ کس به مشکل برنخوردم. بازی نکردنم دلیل نمی‌شود کسی را زیر سؤال ببرم. معمولا گفته می‌شود بازیکنان قدیمی استقلال و پرسپولیس باتعصب‌تر از بازیکنان فعلی هستند. من یک سؤالی دارم. وقتی کسی از من که ۴ سال در استقلال حضور داشتم و دو قهرمانی با این تیم کسب کرده‌ام احوالی نمی‌پرسد چه توقعی دارند؟ زمان قدیم چه زمانی با بازیکنان چینن برخوردهایی می‌شد؟ متأسفانه زمانه‌ای شده که خیلی‌ها به بازیکنان فعلی راه درست را نشان نمی‌دهند.
از حضور چهارساله‌ات در استقلال خاطره‌‌ای خوب داری یا بد؟
تمام تلاشم را برای استقلال کردم. من در پاس و ابومسلم به بلوغ فوتبالی رسیدم و برای استقلال تمام توانم را گذاشتم. شاید خیلی‌ها از حضور در استقلال به دنبال منفعت‌ خود بودند و خیلی از موقعیت خود سوء‌استفاده کردند اما من هدف دیگری داشتم. هنوز که هنوز است از باشگاه طلب دارم که ۱۰۵ میلیون آن مربوط به سال گذشته است. باید در مورد طلبم با فتح الله زاده صحبت کنم. زمانی که به استقلال آمدم باتوجه به اینکه نماینده استان لرستان در این تیم بودم، مسئولیتم سنگین‌تر شده بود. چون می‌دانستم همشهری‌هایم اخبار این تیم را با دقت بیشتری دنبال می‌کنند. به هر حال اتفاقاتی که برایم رخ داده جزئی از فوتبال است.
از اینکه این فصل در استقلال نیستی ناراحتی؟
دوست ندارم زیاد تیم عوض کنم. به جرأت می‌گویم اگر پاس در تهران می‌ماند در همان تیم می‌ماندم. استقلال را هم دوست دارم و دوست داشتم در این تیم بمانم اما نمی‌توانم به باشگاه اجبار کنم. وقتی مربی نمی‌تواند از من استفاده کند بهتر است که نمانم.
به نظر فصل سختی در استقلال گذراندی و شرایط روحی بدی را تجربه کردی.
ناراحتی من بیشتر از این بود که هیچ‌کس به بازی نکردن من نمی‌پرداخت. من هم بازیکن استقلال بودم اما آن‌طور که باید، دیده نشدم. این برای من خیلی مهم بود. بیژن کوشکی دو قهرمانی با استقلال کسب کرد اما تعداد پرداختن به بازیکنی مثل من خیلی کمتر از بازیکن‌هایی بود که شاید در سال یکی دو بار به آنها بازی می‌رسید. البته من خرده‌ای به مطبوعات نمی‌گیرم. آنها دنبال کار خود هستند. همه ناراحتی‌ام از این بود که تا بحث حاشیه‌ای پیش می‌آمد هزار بار موبایلم زنگ می ‌خورد و همه سراغم می‌آمدند اما کسی زنگ نزد از من بپرسد چرا بازی نمی‌کنم. اول فصل یک مصاحبه‌ای انجام دادم که فکر می‌کنم به آقایان در باشگاه برخورد در صورتی که من بحث کلی فوتبال را مطرح کرده بودم نه باشگاه استقلال.
در فصلی که گذشت در یکی از جلسات تمرینی با منصور پورحیدری بحث کردی و همان منجر به اخراج موقت تو از تیم شد. جریان چه بود؟
نمی‌خواهم در مورد گذشته صحبت کنم. من برای رسیدن به ترکیب تمام تلاش فنی‌ام را انجام دادم اما تلاش فنی کافی نبود. این نظر شخصی من است. اصلا نمی‌خواهم بگویم حقم بوده یا نبوده آنهایی که وجدانشان بیدار است می‌دانند قضیه چه بود. درست نیست آدم در مورد خودش اظهارنظر کند. من مطمئن هستم اگر کسی به کسی بی‌احترامی کند یا حقش را بخورد در همین دنیا جوابش را می‌گیرد. همیشه برایم جالب بود که مثلا به مدل موی فلان بازیکن در روزنامه‌ها پرداخته می‌شد اما کسی نمی‌گفت چرا بازیکنی مثل بیژن کوشکی مورد اعتماد پرویز مظلومی قرار نمی‌گیرد. به خاطر این است که اصل فوتبال ما مسائل دیگری است.
پرویز مظلومی معتقد بود که بازیکنان نیمکت نشین باید خودشان را به او ثابت کنند.
من یک سؤال از مظلومی دارم. او به این سؤال پاسخ دهد که چطور اول فصل بیژن کوشکی مورد اعتماد بود ولی از هفته چهارم به بعد بی‌اعتماد شد. من باید کجا خودم را به او ثابت می‌کردم؟ من هم می‌توانم خیلی صحبت‌ها کنم و بگویم فلان مربی و فلان بازیکن چطور سر از تیم درمی‌آورند. اگر بخواهم حرف‌هایم را بزنم خیلی ها اذیت می‌شوند. آدم خوب است انتقادپذیر باشد نه اینکه با تعریف و تمجید لبخند به لب بیاورد و با یک انتقاد اخم کند. بروید از فتح الله زاده در مورد من بپرسید. اگر از من چیز بدی گفت حرفم را پس می‌گیرم. هیچ وقت به خودم اجازه نمی‌دهم علیه بازیکن دیگری موضع بگیرم. شاید خیلی مواقع که بازی می‌کردم بازیکنان توانمند دیگری روی نیمکت می‌نشستند. پس هیچ وقت این حق را به خودم ندادم هنگام نیمکت نشینی کسی را زیر سؤال ببرم. اوایل فصل جواب اعتماد مظلومی را دادم ولی کاش او صادقانه می‌گفت چرا من را بازی نداده است. اکنون هم نگاهم رو به آینده است.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد