رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

افسردگی در کمین زنان است

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، افسردگی در اصطلاح کارشناسان، یک بیماری روحی و جسمی است و ماهیت آن از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد.
در حال حاضر این بیماری بیشتر در میان زنان به چشم می‌خورد. زایمان بروز افسردگی در زنان را بیشتر می‌کند همچنین به دلیل اینکه زنان بیشتر از مردان مراقب خود هستند و به روانپزشک و پزشک مراجعه می‌کنند، سریع‌تر از بیماری خود مطلع می‌شوند بنابراین زنان باید بیشتر از مردان مراقب خود باشند.

* زنان خانه‌دار بیشتر افسرده می‌شوند

اعظم ملکی یک کارمند می‌گوید: به نظرم زنان خانه‌دار بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند چون سرگرمی برای خود ندارند.
وی ادامه می‌دهد: زنان به دلیل روح لطیف و فشارهای زیادی که مشکلات زندگی بر آنها وارد می‌کند، بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند.
این کارمند اظهار می‌دارد: خانم‌ها برای رهایی از این بیماری باید تلاش کنند و از راه‌های مختلف خود را نجات دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، افسردگی در اصطلاح کارشناسان، یک بیماری روحی و جسمی است و ماهیت آن از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد.
در حال حاضر این بیماری بیشتر در میان زنان به چشم می‌خورد. زایمان بروز افسردگی در زنان را بیشتر می‌کند همچنین به دلیل اینکه زنان بیشتر از مردان مراقب خود هستند و به روانپزشک و پزشک مراجعه می‌کنند، سریع‌تر از بیماری خود مطلع می‌شوند بنابراین زنان باید بیشتر از مردان مراقب خود باشند.

* زنان خانه‌دار بیشتر افسرده می‌شوند

اعظم ملکی یک کارمند می‌گوید: به نظرم زنان خانه‌دار بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند چون سرگرمی برای خود ندارند.
وی ادامه می‌دهد: زنان به دلیل روح لطیف و فشارهای زیادی که مشکلات زندگی بر آنها وارد می‌کند، بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند.
این کارمند اظهار می‌دارد: خانم‌ها برای رهایی از این بیماری باید تلاش کنند و از راه‌های مختلف خود را نجات دهند.
وی ادامه می‌دهد: یکی از راه‌هایی که زنان خانه‌دار با استفاده از آن می‌توانند خود را از ابتلا به این بیماری نجات دهند استفاده از کلاس‌های مختلف و قرار گرفتن آنها در محیط بیرون از منزل است.

* داروهای ضد افسردگی اعتیادآور نیستند

مهناز ابراهیمی یک دانشجوی روانشناسی اظهار می‌دارد: بیماری افسردگی یک بیماری خلقی است که بر اثر فشار اطرافیان و مشکلات زندگی در فرد ایجاد می‌شود.
وی اضافه می‌کند: فرد افسرده باید تلاش کند که خود را از محیط منزل دور کند و سعی کند فعالیت‌هایی که انجام دادن آنها برای او دشوار است را به هر سختی انجام دهد.
ابراهیمی ادامه می‌‌‌دهد: افراد افسرده تصور می‌کنند مراجعه به یک روانپزشک نشان می‌دهد که آنها یک بیمار روانی هستند اما این افراد سخت اشتباه می‌کنند.
وی می‌افزاید: استفاده از دارو برای درمان بیمارانی که به افسردگی شدید مبتلا شده‌اند بسیار مناسب است و در این زمینه باید به یک متخصص مراجعه کنند.
این دانشجو می‌گوید: استفاده از دارو برای درمان افسردگی مشکلی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد و در شرایط حاد بهترین راه درمان است.

*پشت کنکوری‌ها بیشتر از افراد دیگر افسرده می‌شوند

محمد جوادی یک پشت کنکوری بیان می‌کند: بیشتر جوانانی که در انتظار قبولی برای ورود به دانشگاه هستند به افسردگی مبتلا می‌شوند.
وی می‌افزاید: به دلیل اینکه این افراد استرس زیادی را باید تحمل کنند و صحبت‌های فامیل و والدین را نیز باید تحمل کنند.
این جوان اظهار می‌دارد: آنها باید تلاش کنند تا نه تنها به نیاز خود پاسخ دهند بلکه باید پاسخگوی نیاز والدین نیز باشند.

* خانواده مهمترین نقش را در درمان افسردگی ایفا می‌‌کند

نازنین کاظمی یک زن خانه‌دار اظهار می‌دارد: هنگامی که یک فرد به افسردگی مبتلا می‌شود اطرافیان مهم‌رین افرادی هستند که باید به فرد بیمار کمک کنند.
وی بیان می‌کند: این بیماری سبب می‌شود فرد بی‌حوصله و خسته باشد. تمایلی برای تفریح نداشته باشد پس باید برای درمان او، خانواده تلاش زیادی داشته باشد تا فرد بیمار تنها نباشد و به تفریح برود.
این خانه‌دار می‌گوید: عوامل استرس‌زا نیز در بروز بیماری افسردگی موثر هستند؛ اگر استرس در زندگی فرد بالا باشد احتمال بروز افسردگی بالاتر می‌رود بنابراین در این شرایط تنها خانواده می‌تواند به بیمار کمک کند تا در شرایط بحرانی‌تر قرار نگیرد.

* بیکاری مهمترین عامل افسردگی در مردان است

علی احمدیان یک دانشجو بیان می‌کند: بروز این بیماری در افراد بستگی زیادی به خود آنها دارد، انسان اگر به مشکلات زندگی و مسائل گذشته خود زیاد فکر کند سبب می‌شود که به بیماری افسردگی مبتلا شود.
وی ادامه می‌دهد: بستگان بیمار باید همکاری زیادی با فرد افسرده داشته باشند و مسائلی را که احتمال دارد بیمار با شنیدن آنها فکر متشنجی پیدا کند بازگو نکنند.
این دانشجو اظهار می‌دارد: به نظر من بیکاری مهم‌ترین عاملی است که سبب می‌شود جوانان به خصوص آقایان به افسردگی مبتلا شوند.
وی می‌گوید: شرایط جامعه باید به ‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرایط لازم برای اشتغال به کار جوانان فراهم باشد تا فشارهای روزانه آنها را به انواع بیماری‌ها مبتلا نکند.

*افسردگی زنان در ایران ۲ برابر مردان است

کاظم قجاوند، یک روانشناس اظهار می‌دارد: افسردگی، اختلال بالینی و روانشناختی است که به دلایل ژنتیکی و محیطی در برخی از افراد به عنوان اختلال بالینی خود را نشان می‌دهد.
وی درباره علائم این بیماری می‌گوید: فرد در هنگام بروز این بیماری علاقه و انگیزه خود در امور مختلف را از دست می‌دهد و تمایلی به ادامه کار و زندگی نخواهد داشت؛ همچنین در روابط زناشویی خود مشکلاتی را پیدا می‌کند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه زمینه ایجاد افسردگی در مردان ۶ تا ۱۲ درصد و شیوع این بیماری در زنان ۱۲ تا ۲۵ درصد است، اضافه می‌کند: افسردگی تأثیر زیادی در اشتهای فرد دارد به گونه‌ای که فرد پرخوری می‌کند یا میلی به خوردن غذا ندارد؛ همچنین در این بیماری فرد انگیزه‌ای برای برقراری ارتباط با دیگران ندارد و به انزوا و تنهایی دچار می‌شود.
وی درباره عللی که برای ایجاد این بیماری وجود دارد، بیان می‌کند: به دلیل کاهش ترشح دوپامین، سروتنین و نوروپنتین، علائم افسردگی در فرد ایجاد می‌شود. این عوامل علت‌های روانشناختی بیماری است.
بهمن ابراهیمی، روانشناس نیز می‌گوید: احتمال ابتلا به افسردگی کودکانی که در خانواده‌های آشفته زندگی می‌‌کنند، بیشتر است.
وی می‌افزاید: بیمارانی که با مشکلات فیزیولوژی روبه‌رو هستند باید برای بهبود خود از دارو درمانی استفاده کنند.
این روانشناس عنوان می‌کند: شاید بتوان از دلایل افسردگی زنان به کمبود اعتماد به ‌نفس در وجود آنها و احساس حقارت اشاره کرد.

* جابه‌جایی محل سکونت هم می‌تواند باعث بروز افسردگی شود

سید جواد آرامی، روانشناس اظهار می‌‌دارد: عوامل استرس‌زا نیز در بروز بیماری افسردگی موثر هستند؛ اگر استرس در زندگی فرد بالا باشد احتمال بروز افسردگی بالاتر می‌رود برای مثال از دست دادن یکی از عزیزان، تغییر محل سکونت و تغییر شغل از عواملی است که به فرد، شوک بزرگی را وارد می‌کند و می‌تواند عاملی برای بروز افسردگی باشد.
وی عنوان می‌کند: اتفاقات اجتماعی نظیر جنگ می‌تواند این بیماری را تشدید کند همچنین هر چیزی که فرد برای به دست آوردن آن تلاش کند اما آن را بعد از مدتی از دست بدهد، سبب می‌شود زمینه بروز افسردگی در فرد ایجاد شود.

* نشانه‌های افسردگی درمحل کار هم برای فرد وجود دارد

الهام آرام‌نیا، روانشناس نیز می‌گوید: احساس گناه، بی‌ارزشی، اقدام به خودکشی، گریه زیاد و دردهای مزمن که به درمان پاسخ نمی‌دهند از علائم دیگر بروز این بیماری است.
آرام‌نیا با اشاره به اینکه در محل کار نیز نشانه‌های افسردگی در فرد وجود دارد، تصریح می‌کند: کاهش سودمندی و بازدهی، مشکلات اخلاقی، فقدان همکاری، غیبت‌های مکرر، شکایت مکرر از خستگی دائمی و شکایت از دردهای غیرقابل توصیف از علائم افسردگی و عدم رضایت در محل کار است.
علی اسماعیلی، روان‌شناس ادامه می‌دهد: افسردگی در فصولی مانند پاییز و زمستان در افراد بیشتر ایجاد می‌شود.
وی اظهار می‌دارد: هنگامی که این بیماری در فردی وجود داشته باشد و او برای بیان احساسات خود، کسی را نداشته باشد افسردگی در این افراد بیشتر تشدید می‌شود.
این روانشناس می‌گوید: افراد افسرده به کمک و یاری دیگران نیاز دارند و اگر منبع حمایت کننده‌ای برای آنها وجود نداشته باشد این بیماری در آنها تشدید می‌شود.
اسماعیلی اضافه می‌کند: هنگامی که روابط والدین با فرزند مناسب نباشد یا اختلافات زناشویی در زندگی بین والدین زیاد باشد، زمینه افسردگی در کودک نیز ایجاد می‌شود.

* درمان شناختی یا روان‌درمانی برای درمان فرد افسرده استفاده می‌شود

نادر قلمبر، روانشناس می‌گوید: عوامل اجتماعی نیز در بروز این بیماری مؤثر است بنابراین شرایط اجتماعی جامعه را باید به گونه‌ای طراحی کرد که زمینه‌ای برای بروز این بیماری در افراد ایجاد نشود.
وی ادامه می‌دهد: بسیاری از افراد در جامعه برای کسب پول با یکدیگر رقابت می‌کنند و گاهی در این رقابت موفق نمی‌شوند بنابراین این عمل سبب می‌شود که آنها افسرده شوند.
قلمبر با اشاره به اینکه فرد هنگام ابتلا به افسردگی جامعه گریز می‌شود، عنوان می‌کند: این بیماری می‌تواند شدت زیاد یا کمی داشته باشد و در شرایطی که این بیماری مدت طولانی همراه فرد باشد باید از دارو درمانی برای درمان استفاده کرد.
وی اظهار می‌دارد: درمان شناختی یا روان‌درمانی برای درمان فرد افسرده استفاده می‌شود که در این نوع درمان سعی می‌شود که افکار فرد تغییر داده شود و باید تلاش کنیم که فرد در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد