رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

از بازی سایه ها تا پروتکل شبح

مهم ترین اتفاقات این روزهای سینمای جهان کاملا متکی به دو تریلر تجاری هالیوود است که سازندگان شان امید زیادی به سودبخشی آن ها داشتند. ولی آن طور که از آمار و ارقام منتشر شده برمی آید فعلا خبری از سوددهی آنچنانی و موفقیت تجاری خیره کننده چهارمین قسمت «ماموریت غیرممکن» و دومین قسمت «شرلوک هولمز» به گوش نمی رسد. درحال حاضر و پس از گذشت یک هفته از نمایش این دو اثر در آمریکای شمالی، «شرلوک هولمز: بازی سایه ها» با فروش نزدیک به ۴۰ میلیون دلار و «ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح» با رقمی درحدود ۱۳ میلیون دلار درحالی در صدر فروش گیشه های آمریکای شمالی قرار گرفته است که به طور کلی میزان فروش گیشه های جهانی در سطح پایینی قرار دارد.
● شرلوک هولمز و گای ریچی
این دومین تجربه «گای ریچی» در ساخت فیلمی براساس داستان های مشهور شرلوک هولمز است، حاصل اولین تجربه او که در سال ۲۰۰۹ میلادی اتفاق افتاد یک تریلر موفق سینمایی بود که بیش از منتقدان، از سوی بینندگان موردتوجه قرار گرفت و موفق شد در نمایش جهانی به فروشی معادل ۵۳۰ میلیون دلار دست پیدا کند، این رقم برای فیلمی با بودجه ای ۹۰ میلیون دلاری، امیدوارکننده بود و احتمالا همین موضوع سبب شد تا دست اندرکاران کمپانی «برادران وارنر» به فکر ساختن قسمت دوم این فیلم بیفتند، فیلمی که علاوه بر فروش ۴۰ میلیون دلاری در آمریکای شمالی نزدیک به ۱۵ میلیون دلار در سطح بین المللی فروخته است. در قسمت دوم تریلر معمایی «شرلوک هولمز» با عنوان «بازی سایه ها» همان بازیگران قبلی، نقش های اصلی فیلم را بر عهده دارند، «رابرت داونی جونیور» در نقش «شرلوک هولمز» و «جود لاو» در نقش همکار یار دیرینه او «دکتر واتسن» ظاهر شده اند.

مهم ترین اتفاقات این روزهای سینمای جهان کاملا متکی به دو تریلر تجاری هالیوود است که سازندگان شان امید زیادی به سودبخشی آن ها داشتند. ولی آن طور که از آمار و ارقام منتشر شده برمی آید فعلا خبری از سوددهی آنچنانی و موفقیت تجاری خیره کننده چهارمین قسمت «ماموریت غیرممکن» و دومین قسمت «شرلوک هولمز» به گوش نمی رسد. درحال حاضر و پس از گذشت یک هفته از نمایش این دو اثر در آمریکای شمالی، «شرلوک هولمز: بازی سایه ها» با فروش نزدیک به ۴۰ میلیون دلار و «ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح» با رقمی درحدود ۱۳ میلیون دلار درحالی در صدر فروش گیشه های آمریکای شمالی قرار گرفته است که به طور کلی میزان فروش گیشه های جهانی در سطح پایینی قرار دارد.
● شرلوک هولمز و گای ریچی
این دومین تجربه «گای ریچی» در ساخت فیلمی براساس داستان های مشهور شرلوک هولمز است، حاصل اولین تجربه او که در سال ۲۰۰۹ میلادی اتفاق افتاد یک تریلر موفق سینمایی بود که بیش از منتقدان، از سوی بینندگان موردتوجه قرار گرفت و موفق شد در نمایش جهانی به فروشی معادل ۵۳۰ میلیون دلار دست پیدا کند، این رقم برای فیلمی با بودجه ای ۹۰ میلیون دلاری، امیدوارکننده بود و احتمالا همین موضوع سبب شد تا دست اندرکاران کمپانی «برادران وارنر» به فکر ساختن قسمت دوم این فیلم بیفتند، فیلمی که علاوه بر فروش ۴۰ میلیون دلاری در آمریکای شمالی نزدیک به ۱۵ میلیون دلار در سطح بین المللی فروخته است. در قسمت دوم تریلر معمایی «شرلوک هولمز» با عنوان «بازی سایه ها» همان بازیگران قبلی، نقش های اصلی فیلم را بر عهده دارند، «رابرت داونی جونیور» در نقش «شرلوک هولمز» و «جود لاو» در نقش همکار یار دیرینه او «دکتر واتسن» ظاهر شده اند. در این فیلم جدید آن ها به جنگ مهم ترین، خشن ترین و باهوش ترین دشمن هولمز می روند که همان «دکتر موری آرتی» شیطان صفت با بازی «جراد هریس» است. براساس داستان های کلاسیک «سر آرتور کانن دویل»، پروفسور موری آرتی ریاضی دان نابغه ای است که هوش و ذکاوتش با هولمز برابری می کند و می توان او را به عنوان بهترین رقیب و دشمن ممکن برای این کارآگاه زبردست در نظر گرفت.
کاربران سایت «IMDb» به این فیلم از ۱۰ ستاره، ۹/۷ ستاره داده اند که در مقایسه با تعداد ستاره های فیلم قبلی در سال ۲۰۰۹ (۵/۷ ستاره) نشان از ارتقا کیفی دارد و این روند بهتر شدن اصلا اتفاقی به نظر نمی رسد، به خصوص از همان زمانی که گای ریچی تصمیم گرفت تا شکل و شمایل عصا قورت داده هولمز که از زمان پخش یک سریال موفق دهه هشتاد با بازی «جرمی برت» در ذهن مردم تثبیت شده بود بشکند و آن را به یک مرد شوخ طبع و شلخته تبدیل کند که علاوه بر توانایی های حیرت آور فکری از توانایی های فیزیکی قابل توجهی نیز برخوردار است و به آسانی می تواند در هیجان انگیزترین ماجراها ظاهر شود.
اما به جرات می توان گفت که «بازی سایه ها» از فیلم قبلی «ریچی» پرمایه تر است و برخلاف قسمت قبلی که حجم بسیار زیاد اکشن و جلوه های ویژه اش انسان را به یاد فیلم های برداشت شده از داستان های کمیک می انداخت، بیشتر بر جذابیت های داستانی استوار است. البته کماکان همان چاشنی های بصری در آن وجود دارد. همین استفاده به موقع از امکانات سینمای مدرن سبب شده است تماشاگر قرن بیست ویکم سینما نیز بتواند به آسانی با این قهرمان قرن نوزدهمی ارتباط برقرار کند.
● غیرممکن با یک پویانما ساز
پس از گذشت پنج سال از آخرین ماموریت غیرممکن، چهارمین قسمت از این مجموعه فیلم های اکشن با نام «ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح» به کارگردانی «برد بیرد» روانه پرده سینماها شد و توانست در نخستین هفته نمایش با فروشی برابر با ۱۳ میلیون دلار، عنوان سومین فیلم پرفروش این هفته آمریکای شمالی را از آن خود کند؛ این فیلم هم چنین در سطح بین المللی نیز ۲/۶۸ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش جهانی خود را به ۲/۸۱ میلیون دلار رسانده است. ذکر این نکته نیز جالب توجه به نظر می رسد که سه فیلم قبلی «ماموریت غیرممکن» در مجموع ۱/۴ میلیارد دلار فروش داشته اند. فیلم اول به کارگردانی «برایان دی پالما» ساخته شد و به فروشی معادل ۴۵۷ میلیون دلار دست پیدا کرد، فیلم دوم را «جان وو» کارگردانی کرد و فروش آن به رقم ۵۴۶ میلیون دلار رسید. سومین فیلم نیز که توسط «جی جی آبرامز» ساخته شده بود، ۳۹۷ میلیون دلار در سطح جهان فروش کرد.
در چهارمین قسمت از این مجموعه، «تام کروز» دوباره در نقش «ایتان هانت» مامور گروه IMF (نیروی ماموریت های غیرممکن شاخه غیررسمی سازمان سیا) ایفای نقش می کند. این بار هانت و همکارانش برای بدنام کردن سازمان خود وارد عمل می شوند و می کوشند مانع یک تروریست هسته ای شوند.
تجربه دیدن فیلم «ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح» از وجه دیگری نیز جالب توجه به نظر می رسد و آن هم این که آن را «برد بیرد» کارگردانی است که تا به امروز برای پویانمایی های موفق اش صاحب شهرت شده است. او برای کارتون های «شگفت انگیزها» و «موش سرآشپز» برنده جایزه اسکار شده است و همکاری در ساخت کارتون «UP» نیز از مهم ترین سوابق وی است و تمام این ها درحالی است که کارگردانان پیشین مجموعه «ماموریت غیرممکن» همگی جزو اکشن سازان باتجربه و صاحب نامی بوده اند که آثاری مانند فیلم یادشده در پرونده آن ها بسیار دیده می شود. فیلم «ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح» در هفته اول نمایش با استقبال بسیار خوب تماشاگران و منتقدان روبرو شده است. چنان که کاربران سایت «IMDb» به این فیلم از ۱۰ ستاره، ۹/۷ ستاره داده اند و «دیوید جرمین» نویسنده «آسوشیتدپرس» به این فیلم از ۴ ستاره ۳ ستاره داده و درباره آن نوشته است: «بسیار خوب، این دنیایی واقعی به سبک «ماموریت غیرممکن» است، جایی که ماموریت ها و هنرنمایی های تام کروز برابر قوانین فیزیک و در حالت عادی واقعا غیرممکن است، اما «براد بیرد» از نامحدود بودن وقایع کارتونی نیز برای خلق سکانس های اکشن مهیج و حیرت انگیز این فیلم استفاده کرده است.»
    نویسنده: علی نیک فرجام 
    روزنامه خراسان

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد