رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

اثرات نرم کننده،ژل و تافت بر موها

بیشتر آدم ها از این که موهایشان بعد از حمام حالت وز به خود می گیرد و به سختی شانه می شود، شاکی هستند و دوست دارند بعد از حمام کردن، موهایی نرم، صاف و درخشنده داشته باشند. شاید شما هم جزء همین افراد باشید و شاید تا به حال، راه های زیادی را امتحان کرده باشید. به هر حال به نظر می رسد استفاده ازنرم کننده و حالت دهنده (کاندیشنر) می تواند یکی از آسان ترین و بی دردسرترین راه حل ها باشد.

بیشتر آدم ها از این که موهایشان بعد از حمام حالت وز به خود می گیرد و به سختی شانه می شود، شاکی هستند و دوست دارند بعد از حمام کردن، موهایی نرم، صاف و درخشنده داشته باشند. شاید شما هم جزء همین افراد باشید و شاید تا به حال، راه های زیادی را امتحان کرده باشید. به هر حال به نظر می رسد استفاده ازنرم کننده و حالت دهنده (کاندیشنر) می تواند یکی از آسان ترین و بی دردسرترین راه حل ها باشد.


نرم کننده
حالت دهنده یا کاندیشنر از موادی تشکیل شده که در ساختار مولکولی آن بار مثبت وجود دارد. خنثی شدن بار الکتریکی مو توسط حالت دهنده باعث مسطح شدن پولک های مو و صاف شدن آن ها و در نتیجه حالت پذیری، درخشش و سهولت شانه زدن در حالت خشک و مرطوب می شود.


هر چه جنس مو خشک تر باشد، نیاز بیشتری به حالت دهنده دارد. طوری که برای موهای خیلی خشک و آسیب دیده، از حالت دهنده هایی با نفوذ عمقی استفاده می شود.

به طور کلی، حالت دهنده ها دو دسته هستند:


دسته اول آن هایی هستند که بعد از شامپو زدن استفاده می شوند و قبل از خشک کردن نیاز به آبکشی دارند، بنابراین مقدار کمی از آن روی مو باقی می ماند.


دسته دوم از حالت دهنده ها، نیاز به آبکشی ندارند، بنابراین تا دفعه بعد که شامپو زدن انجام می شود، به طور کامل روی موها باقی می مانند.


بر خلاف آبکشی شامپو که هر چه بیشتر باشد بهتر است، برای آب کشی حالت دهنده زیاد افراط نکنید. چون همان طور که گفته شد، باید مقداری از حالت دهنده روی سطح موی شما باقی بماند.برای این منظور، حالت دهنده را زمانی استفاده کنید که قصد دارید از حمام خارج شوید.


نکته دیگری که باید تأکید کنم، این است که تنها مقدار کمی از حالت دهنده باید روی موی شما باقی بماند، در حدی که هنوز احساس کنید سطح مو لیز است، زیرا باقی گذاشتن مقدار زیادی از حالت دهنده، نه تنها باعث نرمی و حالت پذیری بیشتر مو نمی شود، بلکه باعث احساس سنگینی و کدورت مو شده و آن را بد حالت می کند. البته روی موهای زبر و ضخیم، ناچارید مقدار بیشتری از حالت دهنده به جا بگذارید تا اثر کند.


حالت دهنده
شکل دادن به مو تاریخچه ای بسیار طولانی به قدمت دوران باستان دارد. در آن دوران، از استوانه های فلزی، روغن ها و مواد معطر برای این کار استفاده می شد، اما الان فرآورده های گوناگونی تولید شده که بخشی از درآمد ما صرف خریداری آن ها می شود.


شما با این فرآورده ها چقدر آشنایی دارید؟ ژل، اسپری، موس، فوم، کرم، واکس و … و این که هر کدام چه فایده و ضررهایی دارد.


موادحالت دهنده ی مو، همگی از نظر شیمیایی، پلیمرهای حل شده در حلال مایع هستند. از نظر ترکیب شیمیایی، ژل، موس و فوم، پلیمرهایی بر پایه ی آب هستند و اسپری بر پایه ی الکل است (در نتیجه بهتر است در استفاده از اسپری حتما مباحث شرعی را رعایت کنید) و کرم ها بر پایه ی روغن.


وظیفه پلیمرهای موجود در این ترکیبات، این است که رشته های مو را به هم وصل کند، ضمن این که پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده ی مو، باعث افزایش حجم کلی آن ها می شود.


ژل؛ چرب و چیلی سیخ سیخ کن
در حال حاضر، ژل های مو به دو دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند.ژل های روغنی یا میکرو ژل ها که به صورت امولسیون های شفاف روغن در آب هستند. (قطرات روغن آن قدر کوچک اند که امولسیون شفاف به نظر می رسد.) این نوع ژل ها بیشترجهت درخشندگی و گره گشایی از مو موقع برس یا شانه کردن استفاده می شوند.


ژل باید پوششی سبک، قابل انعطاف و شفاف روی مو بر جا بگذارد و درخشندگی خاصی به آن بدهد. ضمن آن که گره ها و الکتریسیته ی ساکن مو را تا حدی کم می کند.


هر چه مقدار ماده مصرف شده کمتر باشد، موها شل تر خواهند ایستاد. ولی مصرف بیش از حد ژل، موجب کدر شدن موها می شود، طوری که این مواد مانند دانه های برف یا شوره ی سر روی موها جمع می شوند.


ژل ها نسبت به موس ها قوام سفت تر و کم انعطاف تری به موها می دهند و برای آرایش ها و مدل هایی که نیاز به قوام و انعطاف ناپذیری مو دارند، به کار می روند.


بیشتر تولیدکنندگان برای موهای معمولی و موهایی که به سختی حالت می گیرند، فرمول های جداگانه دارند.


موس؛ نرم ونازک مثل کف
موس یا فوم، یکی از محصولات شکل دهنده مو است که به شکل کف ِ کرم مانند، از بطری خارج می شود.


مواد تشکیل دهنده ی آن شبیه ژل مو است، با این تفاوت که در قوطی های تحت فشار است و در ترکیب آن، علاوه بر مواد فعال، مقدار کمی ماده ی پیشران وجود دارد که وظیفه خارج کردن ماده و تولید کف را دارد. این کف با شانه روی مو پخش می شود.


موس لایه ی نازک تری نسبت به ژل روی مو به جا می گذارد. در عوض، قدرت نگهداری کمتر و توانایی کمتری در شکل دادن مو دارد و آدم در موقع استفاده از موس، نسبت به ژل احساس بهتری دارد. موس ها در واقع برای قوام و ضخامت دادن به مو در نظر گرفته شده اند و بیشتر به همراه سشوار استفاده می شوند.


تافت؛ فیس فیس پُر فروش
افشانه ها یا اسپری های مو، محلول هایی هستند که وقتی به مو زده می شوند، پوشش نازکی با استحکام کافی ایجاد می کنند که بعد از تبخیر حلال، مو را در جای خود نگه می دارد.


اسپری های مو دو دسته اند:


– اسپری مدل دهنده که برای مدل دادن به موها به کار می رود.


– اسپری تثبیت کننده که برای تثبیت مدل مو، استفاده می شود.


هر چه قطرات اسپری با اندازه ی درشت تری پراکنده شوند، موها با قدرت بیشتری به هم متصل می شوند، ولی در عوض دیرتر خشک می شوند و مو حالت چسبناک به خود می گیرد.


هر چه اندازه قطره های اسپری کوچک تر باشد، قدرت اتصال موها کمتر شده، زودتر خشک می شود و با برطرف شدن حالت چسبناک، احساس بهتری هنگام دست کشیدن به موها، بر جای می ماند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد