رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

اتاق خواب مشترک

هنگامی که اتاق را با مبلمان و تخت خواب مناسب ، شبیه یکدیگر و هم رنگ تزیین کنید ، به عبارت دیگر اتاق خواب را به صورت قرینه بچینید ، مانع از بگو مگو و رنجش کودکان تان می شوید و…
اتاق خواب مشترک 

والدین گرامی خوب می دانند که تمام کودکان به جنب وجوش وبازی نیاز دارند. گذشته از این که پدران ومادران عزیز شرایط تفریح وگردش بیرون از منزل ودویدن در فضای باز را برای کودک ونوجوان شان فراهم می کنند ، لازم است در محیط منزل نیز به این نیاز بچه ها توجه نشان دهند. کودکان بازی کردن در خانه و از این اتاق به آن اتاق رفتن را دوست دارند.بنابراین اگر درخانه کوچکی زندگی می کنید که به تعداد کافی اتاق ندارد، باید به فکر چاره باشید. فضای اتاق ها را پر از اسباب و اثاثیه کردن ، زیاد مطلوب نیست و همیشه هم نتیجه خوبی در پی ندارد، چون پس از مدت کوتاهی ، احساس کسالت وافسردگی به سراغ افرادخانواده می آید. ضمن این که اگر بتوانیم اتاقی یا گوشه ای از نشیمن را برای بازی بچه های کوچک تر اختصاص دهیم ، بسیاری از مشکلات را حل کرده ایم . در این صورت فرزندان ما محدوده خاص خودشان را در اختیار دارند واسباب بازی هایشان را در دیگر بخش های خانه پراکنده نمی کنند.


اتاق خواب مشترک www.TAFRIHI.com

فراموش نکنید که بچه ها خیلی دوست دارند برای خودشان جا و  مکان مخصوص وشخصی داشته باشند. اگر شما در منزل تان با کمبود جا مواجه هستید و قرار است دو فرزند شما با هم یک اتاق خواب داشته باشند ، می توانید در همان اتاق مشترک ، با حداقل هزینه برای هر کدام از بچه هایتان فضای مخصوص به خودش را درست کنید.

اتاق خواب مشترک www.TAFRIHI.com

ممکن است تصور کنید این اتاق ها، اتاق مشترک فرزندان دوقلوست ؛ البته می تواند چنین باشد، اما پیشنهاد ما به شما این است که اتاق کودکان یا نوجوانان هم سن وسال تان را به همین شیوه شبیه به هم از نظر طرح و رنگ ، تزیین نمایید. مراقب باشید که با رنگ ها و مبلمان مختلف فضای اتاق بچه ها را از یکدیگر متمایز نسازید؛ چون این کار باعث دلخوری آنها می شود، حتی اگر این نکته را به زبان نیاورند. هنگامی که اتاق را با مبلمان وتخت خواب مناسب ، شبیه یکدیگر و هم رنگ تزیین کنید ، یا به عبارت دیگر اتاق خواب را به صورت قرینه بچینید ، مانع از بگو مگو ورنجش کودکان تان می شوید. بهتراست از تصاویر و لوازم مانند هم با یک رنگ وطرح استفاده کنید، بدون این که وسایل زیادی یا بی مصرف درآن قرار دهید. از سوی دیگر، بسیار خوب است که درچیدمان اتاق ، نظر فرزندان تان را نیز بپرسیدو خواسته های آن ها را در نظر بگیرید. بسیاری از مواقع ، کودکان مسائلی را مطرح می کنند که شاید ما بزرگ ترها اصلا به آن فکر نکرده باشیم ، یا موضوع از نظر ما اهمیتی نداشته باشد.


 


اتاق خواب مشترک www.TAFRIHI.com

 


اختصاص دادن فضای مساوی به هر کودک ، یکی از مسائل مهم در اتاق های مشترک است . قرار دادن تخت ها ومیزها به شکل قرینه راه حل خوب وکارآمدی است ، که درعین حال شکل زیبایی هم به اتاق می دهد. از طرفی ، می توانید اتاق را به طور یکنواخت و مساوی به وسیله یک کمد یا قفسه تقسیم بندی نمایید و بعد مبلمان و تخت خواب ها را به موازات هم در اتاق بچینید. همین طور ممکن است بالای تخت ها سایبان یا توری (پشه بند ) آویزان کنید که هم باعث می شود نور کمی به تخت خواب بتابد وهم این که بچه ها احساس کنند محیطی خصوصی و راحت برای خود دارند.

 


اتاق خواب مشترک www.TAFRIHI.com

 

با این همه ، اگر اتاق خواب بچه ها خیلی کوچک است ، از تخت های دوطبقه بهره بگیرید. توجه داشته باشید که این نوع تخت خواب ها را نیز با روتختی و بالش یک شکل بیارایید ، تا هم بتوانید اتاق را زیبا تر جلوه دهید وهم بین دو کودک تفاوتی قائل نشده باشید. طرح ورنگ نیز درچنین اتاق خوابی مهم است .بهترین حالت این است که فرزندان شما تفاوت سنی زیادی نداشته واز یک جنس باشند، که بنابراین برای انتخاب رنگ مناسب مشکلی نخواهید داشت و با توافق هر دو کودک یک رنگ دلخواه آنان را برمی گزینید؛


اتاق خواب مشترک www.TAFRIHI.com

 

 اما چنانچه یک دختر ویک پسر دارید، کارتان اندکی مشکل می شود. در چنین شرایطی ، بهترین تصمیم این است که فضای اتاق رابا رنگ های آبی ، سبز و زرد یا رنگ های خنثی نظیر کرم وسفید بیارایید .هم چنین برای بافت های پارجه ای از نقش حیوانات مثل ماهی ، ستاره دریایی وانواع پرندگان یا از عناصر طبیعی همانند درخت وگل وستاره استفاده کنید، به طوری که تداعی کننده محیط صرفا دخترانه یا پسرانه نباشد؛بدین ترتیب ، به سادگی می توانید محیطی دلنشین برای عزیزانتان فراهم آورید وهر دو کودک را راضی نگه دارید.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد