رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

آغاز همکاری اینترنتی «یاهو» و «مایکروسافت»

نخستین خبرها در مورد واگذاری شرکت یاهوبه مایکروسافت در فوریه سال ۲۰۰۸، حدود ۵/۱ سال قبل منتشر شد و در آن زمان «استیو بالمر» مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرده بود این شرکت قصد دارد با پرداخت ۳۱ دلار به ازای هر سهم در مجموع ۶/۴۴ میلیارد دلار، شرکت یاهو را که دومین جست وجوگر اینترنتی دنیا محسوب می شودبه طور کامل خریداری کند. این موضوع در هفته ها و ماه های نخست توجه رسانه های خبری و فعالان حوزه فناوری را به خود جلب کرد و دور تازه ای از گفت وگوها و مذاکرات را پیرامون بازیگران اصلی دنیای جست وجوهای اینترنتی به وجود آورد تا آنکه پس از گذشت مدت مقرر و عدم پاسخگویی یاهو، مایکروسافت اعلام کرد در این زمینه هیچ گونه توافقی انجام نداده و تصمیم خود را برای خرید یاهو پس گرفته است.

این اتفاق باعث شد گمانه زنی ها در مورد همکاری یاهو با گوگل افزایش یابد و سایت های خبری، مطالب مختلفی را در این زمینه منتشر کنند.

نخستین خبرها در مورد واگذاری شرکت یاهوبه مایکروسافت در فوریه سال ۲۰۰۸، حدود ۵/۱ سال قبل منتشر شد و در آن زمان «استیو بالمر» مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرده بود این شرکت قصد دارد با پرداخت ۳۱ دلار به ازای هر سهم در مجموع ۶/۴۴ میلیارد دلار، شرکت یاهو را که دومین جست وجوگر اینترنتی دنیا محسوب می شودبه طور کامل خریداری کند. این موضوع در هفته ها و ماه های نخست توجه رسانه های خبری و فعالان حوزه فناوری را به خود جلب کرد و دور تازه ای از گفت وگوها و مذاکرات را پیرامون بازیگران اصلی دنیای جست وجوهای اینترنتی به وجود آورد تا آنکه پس از گذشت مدت مقرر و عدم پاسخگویی یاهو، مایکروسافت اعلام کرد در این زمینه هیچ گونه توافقی انجام نداده و تصمیم خود را برای خرید یاهو پس گرفته است.

این اتفاق باعث شد گمانه زنی ها در مورد همکاری یاهو با گوگل افزایش یابد و سایت های خبری، مطالب مختلفی را در این زمینه منتشر کنند.

گفتنی است در آوریل سال گذشته، یاهو اظهار داشت به صورت «آزمایشی و محدود»، سرویس AdSense گوگل را در سرویس Search خود به کار می گیرد تا بتواند آگهی های تبلیغاتی گوگل را در موتور جست وجوی خود ویژه آمریکا به نمایش بگذارد. زمانی که مایکروسافت در مه ۲۰۰۸ از خرید شرکت یاهو صرف نظر کرد و درخواست خود را پس گرفت، خبرهای دیگری منتشر شد که نشان از افزایش همکاری های گوگل و یاهو داشت.

اما با گذشت مدتی کوتاه، این گمانه زنی ها کنار رفت و با منتفی شدن واگذاری یاهو به مایکروسافت، اخبار دیگری مبنی بر آغاز همکاری های دو شرکت در فضای جست وجو و تبلیغات اینترنتی منتشر شد.«جری یانگ» که در آن زمان مدیریت شرکت یاهو را در اختیار داشت و مخالف اصلی فروش این شرکت به مایکروسافت بود برای همکاری با مایکروسافت در قالب دو شرکت مستقل نیز موافقت نکرد تا آنکه پس از گذشت مدتی به پیشنهاد
هیات مدیره، یانگ برکنار شد و «کارول بارتز» سمت او را در دست گرفت. سر کار آمدن «کارول بارتز» امیدهای تازه ای را برای همکاری های بیشتر یاهو و مایکروسافت زنده کرد و باعث شد دور تازه ای از مذاکرات در این زمینه آغاز شود.

این مذاکرات طی ماه های گذشته گسترش یافت و سرانجام مایکروسافت و یاهو در هفته گذشته اعلام کردند برای آغاز همکاری های اینترنتی در حوزه جست وجو و تبلیغات بازرگانی با یکدیگر به توافق رسیده و قرارداد همکاری را با هم منعقد کرده اند. در حالی که کارشناسان از مدت ها پیش منتظر این اتفاق بودند خبر مربوط به انعقاد قرارداد همکاری مایکروسافت و یاهو سرانجام هفته گذشته منتشر شد.


به عقیده جمع زیادی از کارشناسان اگر شرکت یاهو به مایکروسافت فروخته می شد، در مرحله نخست مساله نقض قانون و از بین بردن فضای رقابتی مطرح می شود. البته تاکنون توجه وزارت دادگستری آمریکا بیشتر بر کنترل نیروی گوگل معطوف بوده و مشکل چندانی با مایکروسافت وجود نداشته است. اما اگر شرکت یاهو به مایکروسافت واگذار می شد و توان مایکروسافت در دنیای اینترنت افزایش می یافت، به احتمال قوی وزارت دادگستری آمریکا سراغ غول نرم افزاری دنیا می رفت و موانعی را سر راه پیشرفت وی در این زمینه ایجاد می کرد.

«استیو بالمر» و «کارول بارتز» مدیران عامل مایکروسافت و یاهو هر کدام به تنهایی نظرات خود را در مورد انعقاد این قرارداد و اهمیت آن برای هر دو شرکت اعلام کرده اند که بررسی اجمالی این نظرات نیز حاکی از توجه هر دو شرکت به افزایش درآمدهای اینترنتی است.


ورود گوگل به بازی
مایکروسافت پس از آنکه پیشنهاد خود برای خرید کل شرکت یاهو را پس گرفت، اعلام کرد حاضر است در قبال خرید بخش جست وجوگر یاهو یک میلیارد دلار پرداخت و به ازای هر سهم ۳۵ دلار، ۸ میلیارد دلار دیگر نیز در این شرکت سرمایه گذاری کند. این قرارداد شامل گسترش بخش «تحقیق و توسعه» یاهو می شد که هر دو شرکت می توانند از آن به صورت مشترک استفاده کنند. در این قرارداد هیچ مطلبی در مورد آگهی های تبلیغاتی منتشر نشده بود و دوره زمانی آن نیز سه سال اعلام شد.

اگرچه این قرارداد به این صورت عملی نشد اما آغاز همکاری های کنونی مایکروسافت و یاهو باعث شده گوگل احساس خطر کند و تلاش خود را برای رقابت بیشتر آغاز کند. گوگل که تاکنون به صورت انحصاری بازار جهانی آگهی های تبلیغاتی آنلاین را در اختیار داشت و اجازه ورود شرکت دیگری را نمی داد، هم اکنون به این نتیجه رسیده است که مایکروسافت-یاهو می تواند رقیبی جدی و سرسخت برای آن محسوب شود و از درآمدهای انبوه آن بکاهد.


در دوازدهم ژوئن که یاهو درخواست شرکت مایکروسافت برای خرید بخش جست وجوگر اینترنتی را رد کرد، اخباری مبنی بر همکاری های جدید یاهو و گوگل برای انتشار آگهی های تبلیغاتی گوگل روی جست وجوگر یاهو منتشر شد. بر اساس این خبر که از جانب یاهو تایید شد این شرکت اعلام کرد با این قرارداد می تواند درآمدی بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار را از آن خود کند.

با وجود این همکاری، تلاش های گوگل برای ورود به این بازار و افزایش رقابت با مایکروسافت به انتها نرسید و غول جست وجوگرهای اینترنتی همچنان سعی می کند بازار انحصاری جست وجوها و آگهی های تبلیغاتی را برای خود حفظ کند.

در حال حاضر موتور جست وجوی مایکروسافت موسوم به Bing
با در دست داشتن ۵/۸ درصد سهم در دنیای جست وجوهای اینترنتی، بعد از گوگل با ۶۵ درصد و یاهو با ۱۹ درصد، در رده سوم تجارت دنیای موتورهای جست وجو در اینترنت قرار دارد.
هم اکنون با این توافق، مایکروسافت امید بیشتری دارد که بتواند در رقابت با گوگل موفق شود. اما سوالی که دراینجا پیش می آید، این است که آیا این توافق خواهد توانست غول دنیای مجازی را از پای درآورد؟ با اتحاد مایکروسافت و یاهو، میزان سهم موتور جست وجوی متحد از سود بازار جهانی تبلیغات آنلاین به ۲۸ درصد می رسد و این درحالی است که گوگل به تنهایی ۶۵ درصد سود این تجارت را در اختیار دارد. برهمین اساس به نظر می رسد مایکروسافت راه سختی برای رسیدن به گوگل در پیش دارد.

از طرفی سود این شرکت ها براساس میزان بازدیدکنندگان آنها تعیین می شود. بنا به گفته یکی از کارشناسان، هرکدام از طرفین رقابت که بتواند افراد بیشتری را از پشت رایانه هایشان به سمت خود بکشاند، پیروز این رقابت خواهد بود. برهمین اساس می توان پیش بینی کرد گوگل به خاطر ظاهر دوستانه تر و آشناتری که دارد احتمال پیروزی بیشتری برای آن وجود داشته باشد.
براساس توافق صورت گرفته، مایکروسافت هم اکنون پذیرفته است که موتور جست وجوی خود را در زیر موتور جست وجوی یاهو پنهان کند. به عبارت دیگر، موتور جست وجوی جدید همان یاهو با قدرت توام با Bing خواهد بود. پیش بینی می شود مایکروسافت به زودی نام موتور جست وجوی Bing را به نام جست وجوگر جدید تغییر دهد.

هنوز در مورد اینکه این نام چه خواهد شد توضیحی داده نشده است. همچنین گفته می شود مایکروسافت قصد دارد در موتور جست وجوی جدید، شکلو شمایل نتایج را تغییر دهد و آن را
به نحو زیباتری به نمایش بگذارد.


باید توجه داشت علاوه بر سود بسیار زیاد این اتحاد برای مایکروسافت، درآمدهای یاهو نیز با این اتحاد افزایش خواهد یافت. یاهو علاوه براینکه به عنوان یک موتور جست وجوی قدرتمند شناخته می شود در قالب یک رابط خبری بسیار بزرگ نیز اهمیت زیادی دارد. براساس پیش بینی کارشناسان، میزان درآمد یاهو از تبلیغات در بخش های زیرمجموعه خود از جمله
Yahoo Finance،Yahoo
Shopping، Yahoo Sport و… با این توافق بسیار بالا خواهد رفت. با افزایش درآمد یاهو از این سود، میزان سهام یاهو در بورس آمریکا نیز به شدت رشد خواهد کرد که این جریان به معنی بزرگ تر شدن یاهو است. مدیرعامل یاهو در این زمینه توضیح داده است: «این اتحاد باعث افزایش قدرت سرمایه گذاری یاهو خواهد شد و به یاهو امکان خواهد داد بتواند در زمینه های دیگر نیز سرمایه گذاری کند.» قرارداد اتحاد ۱۰ ساله یاهو-مایکروسافت به غول نرم افزاری جهان اجازه می دهد از فناوری یاهو برای جست وجوی بهینه در اینترنت استفاده کند. همچنین یاهو ۸۸ درصد از سود به دست آمده از تبلیغات در موتور جست وجوی متحد را در پنج سال اول از آن خود خواهد کرد. بنا بر پیش بینی ها این میزان سود به مراتب بیشتر از سود یاهو به تنهایی از میزان تبلیغات خود خواهد بود.

در صورتی که این اتحاد همچنان ادامه پیدا کند و یاهو و مایکروسافت براساس برنامه از پیش تعیین شده، حرکت کنند میزان سود یاهو طی سه سال آینده سالانه ۵۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: www. pcworld. com

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد