رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

آسیب های استفاده از مواد آرایشی

استفاده از مواد آرایشی و محصولات مراقبتی پوست بخشی از عادات روزانه بیشتر مردم هستند. در کشورهای غربی بالغین به طور متوسط حداقل هفت محصول مراقتی پوست را هر روز استفاده می کنند که شامل عطرها، مرطوب کننده ها، ضد آفتاب ها، پا کننده های پوست، محصولات مراقبت مو، دئودورانت ها، ضد عرق ها، محصولات آرایشی مو، محصولات آرایشی رنگی و محصولات آرایشی ناخن می شود.
بیشتر مردم مشکلات کمی از این محصولات را تجربه می کنند. اگرچه مشکلات می تواند یا از اولین استفاده های اندک و یا بعد از سال ها مصرف رخ دهد. همچنین بسیاری از مردم معمولاً می دانند کدام محصولات باعث مشکل می شوند اما عکس العمل های کشنده و شدید ممکن است نیازمند تشخیص مهارت های یک متخصص پوست باشد.
مشکلات ممکن ناشی از استفاده از محصولات آرایشی و محصولات مراقبتی پوست چیست؟ واقعیت این است که عکس العمل نسبت به محصولات مراقبتی پوست می تواند شامل مشکلات ساده باشد و این بستگی به شرایط پوست یا پاسخ ایمنی فرد دارد.

استفاده از مواد آرایشی و محصولات مراقبتی پوست بخشی از عادات روزانه بیشتر مردم هستند. در کشورهای غربی بالغین به طور متوسط حداقل هفت محصول مراقتی پوست را هر روز استفاده می کنند که شامل عطرها، مرطوب کننده ها، ضد آفتاب ها، پا کننده های پوست، محصولات مراقبت مو، دئودورانت ها، ضد عرق ها، محصولات آرایشی مو، محصولات آرایشی رنگی و محصولات آرایشی ناخن می شود.
بیشتر مردم مشکلات کمی از این محصولات را تجربه می کنند. اگرچه مشکلات می تواند یا از اولین استفاده های اندک و یا بعد از سال ها مصرف رخ دهد. همچنین بسیاری از مردم معمولاً می دانند کدام محصولات باعث مشکل می شوند اما عکس العمل های کشنده و شدید ممکن است نیازمند تشخیص مهارت های یک متخصص پوست باشد.
مشکلات ممکن ناشی از استفاده از محصولات آرایشی و محصولات مراقبتی پوست چیست؟ واقعیت این است که عکس العمل نسبت به محصولات مراقبتی پوست می تواند شامل مشکلات ساده باشد و این بستگی به شرایط پوست یا پاسخ ایمنی فرد دارد.
درماتیت تماسی آلرژیک یک مشکل معمول است که با مواد آرایشی و محصولات مراقبتی پوست دیده می شود. بعضی مردم نسبت به یک ماده خاص یا مواد موثره یک محصول حساس هستند.
آن ها هر زمانی که در تماس با این ماده موثره قرار گیرند واکنش نشان می دهند اگر چه ممکن است چندین روز طول بکشد تا علائم ظاهر شود و علائم شامل قرمزی (تورم) خارش و تاول های حاوی مایع باشد.


آسیب های استفاده از مواد آرایشی


اما درماتیت تماسی تحریکی هم داریم. پوست سالم یک سد دفاعی عالی برای بیشتر موادی است که در مواد آرایشی یافت می شوند. اگر پوست خیلی خشک یا زخمی باشد شکاف (محل باز) این سد دفاعی را کمتر موثر می سازد. سوختگی، خارش و قرمزی ممکن است علائم ناشی از تخریب یک محصول باشد. مواد شوینده و صابون های حمام و ضد عرق ها و مواد آرایشی چشمی، مرطوب کننده ها، محلول فر دائمی مو و شامپوها بیشترین تخریب کننده های پوستی هستند. حتی آب می تواند برای پوست خشک مخرب باشد.
عطرها بیشتر از سایر ترکیبات باعث درماتیت تماسی آلرژیک می شوند. بیشتر از ۵ هزار نوع عطر مختلف در مواد آرایشی محصولات مراقبتی پوست استفاده می شوند. عطرهایی با حساسیت زایی کمتر برای کمتر کردن این مشکل ایجاد شده اند. به خاطر داشته باشید که محصولی که با عنوان unscexted بر چسب شده است ممکن است واقعاً حاوی عطر باشد که به وسیله بقیه مواد معطر شیمیایی از بین رفته باشد. یک محصول باید با عنوان fragnence free (بدون ماده معطر) نشان داده شده باشد و یا without- perfume (بدون عطر) که نشان دهد هیچ چیزی برای ایجاد بوی خوب اضافه نشده است. بعضی حساسیت ها به ماده معطر ممکن است زمانی رخ دهد که پوست در مجاورت نور خورشید قرار گیرد.
اما نگهدارنده ها در مواد آرایشی و محصولات مراقبتی پوست دومین دلیل رایج مشکلات پوستی هستند. نگهدارنده ها از رشد قارچ ها و باکتری ها که باعث عفونت پوستی می شوند جلوگیری می کند و محصولات را از اکسیژن و تخریب های نوری محافظت می کند. مواد آرایشی حاوی آب باید دارای بعضی از انواع نگهدارنده ها باشد.
مصرف کنندگانی که به یک نوع ماده نگهدارنده واکنش نشان می دهند لزوماً به بقیه حساسیت ندارند.


محصولات مراقبت پوست کدامند؟
محصولات مراقبت از پوست برای سالم نگه داشتن پوست طراحی شده اند و شامل پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و ضد آفتاب ها هستند.
پاک کننده ها روغن و بقایای صابون را از روی پوست پاک می کند. آن ها معمولاً خشک کننده و حاوی آب، الکل، پروپیلین گلیکول، سالیسیلیک اسید می باشند. اینها ممکن است باعث خارش و سوختگی در افرادی با پوست خشک و حساس شوند.
مرطوب کننده ها مانع از دست دادن آب می شوند و این عمل را به وسیله پوشاندن پوست با مواد چرب که باعث نگهداشتن آب می شود و به وسیله جذب آب به لایه خارجی از لایه داخلی پوست انجام می دهند. پوست خشک باعث ترک و چروک های ریز می شود و سبب کاهش تأثیر این سد دفاعی، خارش و درد می شود. موادی که از دست رفتن آب را کاهش می دهند یا متوقف می سازند حاوی پروترولاتوم و روغن های معدنی و لانولین می باشند. موادی که سبب حذب آب در پوست می شوند شامل گلیسرول، پروپیلن گلیکول، پروتئین ها و بعضی ویتامین ها می باشند. این ترکیبات ممکن است باعث واکنش حساسیت زایی شود.
ضدآفتاب ها هم شامل مواد شیمیایی اند که نور را جذب یا منعکس و یا پراکنده می سازند. مواد شیمیایی جاذب نور شامل استرهای، PABA avobenzone, cinnamatce هستند که می توانند باعث واکنش های حساسیت زا شوند. ضدآفتاب های فیزیکی حاوی ذرات بسیار ریز اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند که نور را پراکنده ساخته و یا منعکس می کند. هیچ نوع حساسیت به ضدآفتاب های فیزیکی شناخته نشده است.
محصولات مراقبتی شخصی
محصولات مراقبتی شخصی که باعث می شود مو و پوست تمیز و خوشبو بماند تمیز کننده های پوست، شامپوها و نرم کننده ها و دئودورانت ها و ضد عرق ها می باشند.
تمیزکننده های پوست شامل صابون ها، شوینده ها، ژل های دوش، کف های حمام، آلودگی ها و گرد و خاک و چربی های بدن هستند که باکتری ها را از بین می برند. آن ها از عفونت جلوگیری می کنند اما استفاده زیاد از این محصولات می تواند باعث خشکی پوست شود که ایجاد پوسته ریزی، تخریب و خارش می کند. افرادی با پوست خشک، بهتر است از شوینده های ملایم استفاده کنند و نیز دوش با آب خنک، کمترین تماس با آب و استفاده از یک مرطوب کننده بعد از حمام زمانی که هنوز پوست مرطوب است می تواند مفید باشد.
شامپوها آلودگی و چربی را از روی پوست سر بر طرف می کند و موها را صاف و براق می نماید. حساسیت به شامپوها غیرمعمول است چرا که تماس با پوست بسیار کم است اما آنها می توانند هنگام آبکشی و عبور از روی پوست بدن مشکلاتی مثل خشکی پوست ایجاد کنند.
چندین نوع شامپو وجود دارد: شامپو بچه ملایم برای این که به چشم ها آسیبی نرساند. شامپوهای نرم کننده که موها را به خوبی تمیز می کند و موها را صاف می کند. شامپو برای موی چرب که روغن ها و چربی ها را از بین می برد و شامپو برای موهای آسیب دیده که PH آن ها برای جلوگیری از تخریب بیشتر تنظیم شده است.
نرم کننده ها بعد از شامپو کردن برای براق تر کردن موها، آسانتر شانه شدن و حالت گرفتن موها به کار می روند. آنها منبع معمول این حساسیت های پوستی نیستند اما آنها می توانند حاوی ترکیبات معطر یا نگهدارنده ها باشند.
دئودورانت ها هم باعث کشتن باکتری ها می شوند و بوی مطبوعی دارند. ضد عرق ها از عرق کردن جلوگیری می کنند. ترکیبات معطر در اسپری ها و ترکیبات نمک های آلومینیوم در ضدعرق ها باعث مشکلات جدی می شوند. اگر این محصولات بر روی پوستی که قبلاً آسیب دیده باشد استفاده شود و یا بلافاصله بعد از اصلاح پوست و یا اگر به طور گسترده زیر بغل پخش شوند باعث ایجاد مشکلات پوستی می شوند.


ترکیبات رنگی آرایشی
ترکیبات رنگی آرایشی بر روی پوست صورت، لب ها برای زیباسازی به کار می رود.
مواد آرایشی صورت، آرایش (make up) برای رنگ کردن صورت به کار می روند. انتخاب مواد آرایشی صورت بسیار مهم است، زیرا آن ها در تماس مستقیم با پوست برای مدت طولانی می باشد. به طور معمول مواد آرایشی صورت باید غیر حساسیت زا، ضد آکنه و ضد کومدون باشد که محصول را کمتر حساسیت زا کند. محصول نباید منافذ را بپوشاند و باعث آکنه شود. مواد آرایشی حاوی ضدآفتاب باعث جلوگیری از سرطان و چروک می شود.
پلک حساس ترین قسمت پوست بدن می باشد. مواد آرایشی چشم شامل سایه چشم، خط چشم و ریمل است. مواد آرایشی حاوی آب (محلول یا قابل شستشو) راحت تر پاک می شوند. شستشو و مالش جدی چشم برای پاک کردن آرایش چشم لازم است که ممکن است مخرب باشد. اغلب مواد آلرژی زا و مخرب می توانند با تماس چشم با انگشت به چشم وارد شوند.
مواد آرایشی چشم نباید بین افراد مشترک باشد و بهتر است که هر سه یا چهار ماه عوض گردد، زیرا که امکان آلودگی باکتریایی موجود است.
مواد آرایشی لب شامل رژ لب و بوم لب می باشند. آن ها لب های ترک خورده و خشک را مرطوب می کنند و از آفتاب محافظت می کنند. بعضی از رنگ های طولانی مدت روی لب باعث درماتیت تماسی آلرژیک می شوند.

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد