رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

By registering with this blog you are also agreeing to receive email notifications for new posts but you can unsubscribe at anytime.


رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


کانال رسمی سایت تفریحی

دکه سایت


نظر سنجی

نظرسنجی

به نظر شما کدام سریال امسال ماه رمضان بهتر است؟

Loading ... Loading ...

کلیپ روز
logo-samandehi

تصاویری از فرش قرمز اختصاصی برای بازیگران دیر رسیده در جشنواره فجر

عکس از جشن تولد ۳۸ سالگی آزاده صمدی

مصاحبه از زندگی شخصی امیرحسین مدرس و همسر دومش

عکس همسر آزاده نامداری و دخترش گندم

عکس جدید مهناز افشار و دخترش لینانا

نامه عسل پورحیدری در شبکه اجتماعی پس از خاکسپاری پدر

عکسی جالب از تینا آخوندتبار با دستکش بوکس در حال ورزش

تصاویر تبلیغاتی الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی

رتبه بدهید:

آخرین اطلاعات درباره حادثه سقوط هواپیمای توپولوف

احمد مجیدی رئیس کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس«توانا»، تصریح کرد: این هواپیما پرواز خود را در ساعت ۱۱:۳۳ ‌روز چهارشنبه از فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز کرده بود که در ۷۵ مایلی فرودگاه امام خمینی، در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه از صفحه رادار محو شد و این در حالی است که تا آن زمان تحت پوشش سه سیستم رادار بوده است.
وی تأکید کرد: خلبان پرواز در آخرین مکالمات خود با فرودگاه اعلام کرده بود که پرواز بدون هیچ مشکلی انجام شده است و با کادر رادار فرودگاه خداحافظی کرده بود.
*۱۶۱ مسافر پرواز ۷۹۰۸ کاسپین ایرانی بوده‌اند

خبرگزاری فارس: رئیس کارگروه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین گفت: تعداد ۱۶۱ مسافر این پرواز ایرانی بوده‌اند و تا کنون دو جعبه‌سیاه از سه جعبه سیاه این هواپیما‌ یافته شده است.

احمد مجیدی رئیس کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس«توانا»، تصریح کرد: این هواپیما پرواز خود را در ساعت ۱۱:۳۳ ‌روز چهارشنبه از فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز کرده بود که در ۷۵ مایلی فرودگاه امام خمینی، در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه از صفحه رادار محو شد و این در حالی است که تا آن زمان تحت پوشش سه سیستم رادار بوده است.
وی تأکید کرد: خلبان پرواز در آخرین مکالمات خود با فرودگاه اعلام کرده بود که پرواز بدون هیچ مشکلی انجام شده است و با کادر رادار فرودگاه خداحافظی کرده بود.
*۱۶۱ مسافر پرواز ۷۹۰۸ کاسپین ایرانی بوده‌اند
مجیدی تصریح کرد: طبق آخرین اخبار از ۱۶۸ نفر مسافر این هواپیما، هفت نفر از آنها تبعه کشور‌های خارجی و بقیه مسافران تبعه کشور ایران بوده‌اند.
مجیدی با بیان اینکه گروه پروازی (کرو) ۱۶ نفر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: از هفت نفر تبعه خارجی، پنج نفر تبعه کشور ارمنستان بوده‌اند که از این پنج نفر ، دو نفر آنها کادر فنی پرواز بوده‌اند و دو نفر دیگر تبعه کشور گرجستان بوده‌اند.
مجیدی تصریح کرد: این در حالی است که ممکن است در یکی دو روز آینده آمار اعلام شده کشته‌شدگان تبعه ارمنستان تغییر کند، زیرا اسامی ارمنی‌هایی که در ایران زندگی می‌کنند و تبعه ایران هستند نیز با اسامی ارامنه تبعه ارمنستان، مشابه است و ممکن است اسامی ارامنه اعلام شده، افرادی باشند که در تبعیت ایران هستند.
وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از واحد کنترل گذرنامه نیروی انتظامی، از ۱۶۸ نفر مسافران هواپیما، هفت نفر آنها تبعه کشور‌های خارجی بوده‌اند.

*تمامی قطعات اجساد جمع‌آوری و به پزشکی قانونی انتقال داده شده است

مجیدی اظهار داشت: در ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز چهارشنبه به محض قطعی شدن سقوط هواپیمای توپولوف شرکت هواپیمایی کاسپین به شماره پرواز ۷۹۰۸، به دستور ریاست جمهور و وزیر راه و ترابری‌، کمیته بحران در وزارت راه و ترابری و نیز در استان قزوین به عنوان محل وقوع حادثه، تشکیل شد.
رئیس کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین، خاطرنشان کرد: کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیما در حال حاضر در ستاد مدیریت بحران استان قزوین مستقر است.
مجیدی تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد توسط کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیما با استاندار قزوین و انجام فعالیت‌های لازم، در حال حاضر تمامی قطعات اجساد که به طرز وحشتناکی متلاشی شده‌اند جمع‌آوری و به پزشکی قانونی قزوین انتقال داده شده است و این اجساد تا پنج‌شنبه به پزشکی قانونی تهران منتقل خواهند شد.

*هواپیمای کاسپین تا سال ۲۰۱۰ میلادی از لحاظ سلامت فنی تأیید شده بود‌

مجیدی خاطرنشان کرد: در ساعت وقوع حادثه بلافاصله کمیسیون بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری که مرجع قانونی تشخیص وقوع سانحه است، توسط بالگرد به محل حادثه در استان قزوین اعزام و در آنجا مستقر شد.
وی با بیان اینکه این کمیسیون هم‌اکنون در حال جمع‌آوری قطعات هواپیما است، تأکید کرد: این کمیسیون با تقسیم به ۱۱ گروه کاری، تمامی فعالیت‌های لازم در جهت بررسی علل سقوط هواپیما را انجام می‌دهند.
مجیدی تأکید کرد: هر کدام از گرو‌های این کمیسیون به بررسی یکی از جوانب حادثه می‌پردازد که بررسی سلامت کادر پرواز از ۱۵ روز قبل از وقوع حادثه تا زمان پرواز، بررسی جعبه‌های سیاه هواپیما، بررسی سیستم‌‌های الکتریکی هواپیما و از این قبیل، از فعالیت‌های گرو‌ه‌های کمیسیون مذکور است.
وی با بیان اینکه کمیسیون بررسی سوانح سازمان هواپیمایی، در حال بررسی اظهارات شاهدان ماجرا است، افزود: جزئیات پرواز و تمامی مشخصات فنی و ظاهری هواپیما، توسط کمیسیون بررسی سوانح سازمان هواپیمایی، از ۱۵ روز قبل از پرواز تا‌کنون بررسی شده است، ضمن آنکه جعبه‌های سیاه هواپیما نیز توسط این کمیسیون بررسی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تمامی چک‌های ایمنی و استاندارد‌های پرواز تا قبل از پرواز هواپیما انجام شده بود، تأکید کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده هواپیمای توپولوف شرکت کاسپین تا سال ۲۰۱۰ میلادی از لحاظ امنیت پرواز و سلامت فنی، بررسی و تأیید شده بود.

*جعبه‌ سیاه توپولوف کاسپین یافته شده است

مجیدی با بیان اینکه قطعات هواپیما جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: این هواپیما مجهز به سه دستگاه ضبط اطلاعات صوتی و تصویری (جعبه سیاه) بوده است که پس از تلاش فراوان در حال حاضر دو دستگاه آن یافته شده است که این دو دستگاه نیز بسیار صدمه دیده‌اند و کمیسیون برسی سوانح سازمان هواپیمایی هم‌اکنون به دنبال جعبه سیاه سوم است.
رئیس کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین با بیان اینکه این دستگاه‌ها جهت بازخوانی و بازبینی به تهران منتقل خواند شد، خاطرنشان کرد: در صورت عدم توانایی بازبینی علت وقوع حادثه در دستگاه‌های صوت و تصویر هواپیمای توپولوف، این دستگاه‌ها لازم است به شرکت سازنده هواپیما ارجاع داده شوند تا از آن طریق، لحظات پایانی پرواز و دلایل سقوط هواپیما مشخص شود.

*تمهیدات لازم برای انتقال آخرین اطلاعات به بازماندگان اندیشیده شده است

مجیدی تصریح کرد: شرکت هواپیمایی کاسپین شماره تلفنی را جهت پاسخ‌گویی به بازماندگان کشته شدگان این هواپیما اعلام کرده است تا در صورت لزوم از آخرین اخبار متوفیان خود با خبر شوند.
مجیدی تأکید کرد: تعدادی از خانواده‌های کشته‌شدگان عصر امروز جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعات در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی حاضر شده بودند که توسط مدیریت این فرودگاه در آن مکان پذیرایی شدند و اسکان یافتند‌‌.
رئیس کارگروه ویژه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی دیگر از خانوده‌های کشته شدگان در محل حادثه واقع در ۱۲ کیلومتری جنوب قزوین بین منطقه فارسیان و جنت آباد در بخش مرکزی قزوین، حاضر شدند و از نزدیک عملیات جمع‌اوری اجساد را مشاهده کردند که در حال حاضر توسط استانداری قزوین از آنها پذیرایی به عمل می‌آید و امکانات لازم جهت استراحت در اختیار آنها قرار گرفته است.

*تمامی بخش فنی این هواپیما توسط شرکت سازنده ایمن معرفی شده بود

این گزارش حاکی است سید احمد مؤمنی‌رخ مدیر عامل شرکت فرود‌گاه‌های کشور در این‌باره اظهار داشت:
این هواپیما ۱۵ دقیقه پس از حرکت در ارتفاع ۲۸۸۰۰ پا از سطح زمین در حال پرواز بوده است که ناگهان تغییر مسیر می‌دهد.
وی اظهار داشت: مسئولان کنترل رادار هنگامی که متوجه تغییر مسیر این هواپیما می‌شوند، پنج بار با خلبان هواپیما تماس می‌گیرند، اما هیچ ارتباطی برقرار نمی‌شود.
مؤنی‌رخ خاطرنشان کرد: این هواپیما به مدت ۱۷ ثانیه تا ۲۷۰ درجه تغییر مسیر ناگهانی می‌دهد و در مدت زمان ۵/۱ دقیقه سقوط می‌کند.
مدیر عامل شرکت فرود‌گاه‌های کشور تأکید کرد: این هواپیما تا هنگام پرواز، تحت کنترل سه رادار مرکز کنترل ایلوان در زنجان، مرکز کنترل فرود‌گاه مهر‌آباد و مرکز کنترل فرودگاه امام خمینی قرار داشته است.
مؤمنی رخ با بیان اینکه این هواپیما در خط مرکزی کریدر هوایی پرواز می‌کرده است، اظهار داشت: پس از قطع ارتباط هواپیمای کاسپین با مرکز کنترل پرواز، از خلبان‌های هواپیماهای آسمان و ایران‌ایر که در آن مناطق در حال پرواز بوده‌اند خواسته شده بود که با هواپیمای مذکور ارتباط برقرار کنند که آنها نیز موفق به برقراری ارتباط نمی‌شوند.
مؤمنی رخ با بیان اینکه شرکت هواپیمایی کاسپین در طول هفته چهار پرواز در این مسیر برقرار کرده است، افزود: هواپیمای توپولوف کاسپین در حدود یک‌ماه پیش تأییدیه دارا بودن استاندارد را از شرکت سازنده کسب کرده بود.

به گزارش فارس هواپیمای توپولوف شرکت هواپیمایی کاسپین که در مسیر تهران – ایروان در حال پرواز بود، ۱۶ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی‌(ره‌) در منطقه روستای جنت آباد استان قزوین دچار سانحه شد‌ و به علت وجود ۲۰ تن بنزین در باک آن، با انفجار مهیبی مواجه شد.
‌این گزارش حاکی است شماره پرواز این هواپیما ۷۹۰۸ است.
به گزارش فارس کارشناسان دلیل احتمالی وقوع این حادثه را نقص فنی اعلام کرده‌اند.

مصاحبه از سعید موذنی

تصاویر جدید بنیامین بهادری در کنار زن سال هند

تصاویر و حواشی حضور سحر قریشی و بازیگران در جشن پیراهن استقلال

عکسی جدید از آنا نعمتی و برادرش در رستوران

تصاویر جدید از هدیه تهرانی و مهران مدیری در سری جدید «قلب یخی»

عکس هایی از عروسی گلزار و النازشاکردوست در یک فیلم عروسی

دو عکس متفاوت الناز شاکردوست با عروسک گوفی و در آمبولانس

تصاویر نرگس محمدی به همراه مادرش در کنسرت موسیقی

تصاویری از حضور هنرمندان در کنسرت بابک جهانبخش

تبلیغ فروشگاهی

مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری اجباری، ایمیل شما هرگز منتشر نخواهد شد